CLUB NĀUTIC LLANĮĀ

Benvinguda

La nostra histōria

Organitzaciķ i contacte

Seccions i activitats

Biblioteca

Altra informaciķ

 

POLÍTICA AMBIENTAL

El club i el mediambient

 

PORT DE LLANĮĀ

Situaciķ i accessos

Serveis i instalˇlacions

 

EL NOSTRE ENTORN

Llanįā (el municipi)

Alt Empordā (la comarca)

Cap de Creus (terra i mar)

Costa Brava (la nostra costa)

 

ENLLAĮOS

Meteo                     Altres

  

Tornar a l'inici

 

 

REGATA DE VELA LLEUGERA TROFEU FESTES VERGE DEL CARME

"XVIII MEMORIAL JORDI CANAL"

Com estava previst, el cap de setmana del 17 i 18 de juliol del 2004 el Club Nāutic Llanįā ha acollit la divuitena ediciķ de la Regata de vela lleugera Trofeu Festes Verge del Carme “Memorial Jordi Canal”.

 

Aquesta regata, activitat tradicional dins les programades pel Club Nāutic Llanįā, es celebra en memōria del senyor Jordi Canal i Roquet-Jalmar, traspassat en lamentable accident de trānsit mentre anava a una reuniķ de clubs nāutics en representaciķ del club llanįanenc, del qual n’era el president.

 

En la mateixa hi han pres part una trentena de regatistes dels Clubs Nāutics de Llafranc, L’Escala, Port de la Selva  i Llanįā, i del Club Vela Fluviā La Gola, de Sant Pere Pescador.

 

De les classes inicialment convocades hi han participat embarcacions de les classes “Optimist”, “420”, "Lāser" i “Lāser Pico”.

 

Enguany el temps a acompanyat i s’han pogut celebrar  tres proves el dissabte, i dues més diumenge.

 

Els guanyadors de la regata, els quals trobareu detallats a continuaciķ, ha pres com a base els resultats de les tres proves realitzades entre el dissabte 17/07/2004 i el diumenge 18/07/2004.

 

Optimist A

Primera classificada: Cristina Montia del Club Nāutic L'Escala

Segon classificat: Armand Vilā del Club Nāutic Llanįā

Tercer classificat: Joan Armillas del Club Nāutic Port de la Selva

 

Optimist B

Primera classificada: Marina Sarquella del Club Vela Fluviā La Gola

Segon classificat: Marc Farriol del Club Nāutic Llanįā

Tercera classificada: Marina Lķpez del Club Nāutic Llanįā

 

Optimist C

Primera classificada: Anna Alsius del Club Nāutic L'Escala

Segon classificat: Arnau Herrera del Club Nāutic Llanįā

Tercer classificat: Oriol Farriol del Club Nāutic Llanįā

 

Lāser Pico

Primer classificat: Robert Vicintini del Club Nāutic Port de la Selva

Segon classificat: Marc Vall del Club Nāutic Port de la Selva

Tercer classificat: Blanc i Molas del Club Nāutic Llanįā

 

Europa

Guanyador: Javier Soler del Club Nāutic Llanįā

 

Lāser

Guanyador: Peter Newton del Club Nāutic Llafranc

 

420

Guanyadors: Dani Blanch i Oriol Molas del Club Nāutic Llanįā

 

 

 

 

A continuaciķ podeu veure algunes imatges corresponents a l'activitat

 

              

 

         

 

         

 

 

      Tornar a novetats i notícies