CLUB NÀUTIC LLANÇÀ

Benvinguda

La nostra història

Organització i contacte

Seccions i activitats

Biblioteca

Altra informació

 

POLÍTICA AMBIENTAL

El club i el mediambient

 

PORT DE LLANÇÀ

Situació i accessos

Serveis i instal·lacions

 

EL NOSTRE ENTORN

Llançà (el municipi)

Alt Empordà (la comarca)

Cap de Creus (terra i mar)

Costa Brava (la nostra costa)

 

ENLLAÇOS

Meteo                     Altres

  

Tornar a l'inici

 

 

CAMPIONAT DE CATALUNYA D'OPTIMIST 2005

FASE ZONAL NORD

La Federació Catalana de Vela ha atorgat al Club Nàutic Llançà la organització de la Fase zonal nord del Campionat de Catalunya de la classe Optimist.

 

Les proves es celebraran els dies 5 i 6 de març del 2005, a Llançà (reserva dies 12 i 13 de març).

 

Prement els hipervincles que figuren a continuació podreu descarregar-vos l'anunci de la regata, la butlleta d’inscripció, i un plànol del port de Llançà amb indicació de les diferents zones a utilitzar durant la regata en terra.

 

 

Anunci de regata

 

Butlleta d’inscripció

 

Plànols i fotografies de les zones del port de Llançà

 

Dissabte 26 de febrer, i l’endemà, es troben a Llançà els integrants dels equips d'Optimist dels clubs nàutics de Llançà i L'Escala i del Club Vela Fluvià de Sant Pere Pescador, per a realitzar un entrenament conjunt preparatori de la prova esportiva prevista per al cap de setmana següent. A continuació un parell de imatges dels vaixells a punt d'anar a navegar.

 

DSCN7453.JPG (106317 bytes)          DSCN7455.JPG (111489 bytes)

 

 

 

LA REGATA, UN ÈXIT DE CONVOCATÒRIA

 

Cinquanta (50) regatistes inscrits dissabte 5 de març, dia que es congreguen a les instal·lacions del Club Nàutic Llançà les flotes d'Optimist dels equips de regata dels següents clubs gironins:

 

Club Nàutic Estartit (2 inscrits)

Club Nàutic L'Escala (5 inscrits)

Club Nàutic Llançà (11 inscrits)

Club Nàutic Lloret de Mar (1 inscrit)

Club Nàutic Sant Feliu de Guíxols (13)

Club Vela Blanes (6 inscrits)

Club Vela Fluvià la Gola (8 inscrits)

Club Vela Palamós (4 inscrits)

 

    Llista d’inscrits    

 

Dissabte 5 de març, a causa del fot vent de Nord-oest dominant, amb velocitat mantinguda de més de 40 km/h. i ràfegues que arribaven a més de 85 km/h., no s'ha pogut celebrar cap de les tres proves programades, i els regatistes s'han dedicat a preparar els vaixells per si l’endemà diumenge es podia celebrar la regata.

 

Diumenge 6 de març, les condicions meteorològiques,  semblants al dia anterior (Nord-oest sostingut al voltant de 50 km/h. amb ràfegues de 70 km/.), han obligat a l'organització a ajornar la realització de les proves de la regata per al proper cap de setmana.

 

El comitè organitzador, juntament amb la Federació Catalana de Vela han adoptat l'acord de programar les activitats de dissabte 12 de març segons el programa establert per al dia 5 i, en cas de poder celebrar com a mínim dues proves necessàries per la validesa de la regata, el mateix dissabte 12 de març s’establirà la classificació definitiva de la mateixa.

 

A continuació algunes imatges preses durant l’estada de la flota gironina de la classe Optimist a Llançà:

 

Preparant i endreçant els vaixells,

 

DSCN7484.JPG (364165 bytes)          DSCN7485.JPG (354982 bytes)          DSCN7486.JPG (299122 bytes)

 

prenent una xocolatada oferta del Club Nàutic Llançà i arrecerant-se del vent,

 

DSCN7479.JPG (122443 bytes)          DSCN7480.JPG (123636 bytes)

 

i alguns que no s'han resistit a navegar tot i el mal temps, i que ho han pogut fer, encara que cibernèticament.

 

DSCN7487.JPG (188335 bytes)

 

Dissabte 12 de març del 2005, la flota gironina de la classe Optimist s'ha tornat a congregar per prendre part en la fase zonal nord del Campionat de Catalunya de la classe.

 

Aquest dia el temps a acompanyat, i el vent adient per aquest tipus de vaixells que ha dominat a la badia de Llançà a partir de migdia, ha permès celebrar quatre de les sis proves en que estava programada la regata.

 

Abans de sortir a mar, i mentre estaven enfeinats en preparar els seus vaixells, els regatistes han pogut gaudir d'una xocolatada oferta pel club organitzador.

 

DSCN7499.JPG (156928 bytes)          DSCN7514.JPG (341874 bytes)          DSCN7516.JPG (199871 bytes)          DSCN7519.JPG (233143 bytes)

 

Cap a migdia la flota ha sortit de port per adreçar-se al camp de regata.

 

DSCN7528.JPG (243159 bytes)          DSCN7531.JPG (220601 bytes)

 

A continuació s'han desenvolupat les quatre proves que han donat lloc a la classificació definitiva de la regata

 

DSCN7557.JPG (208122 bytes)          DSCN7566.JPG (182030 bytes)          DSCN7581.JPG (179512 bytes)

 

DSCN7592.JPG (209806 bytes)          DSCN7598.JPG (212856 bytes)          DSCN7612.JPG (170158 bytes)          DSCN7626.JPG (176824 bytes)

 

En tornar a port, cap a les 4 de la tarda, els regatistes i els seus acompanyants, els entrenadors i els membres de l'organització han pogut gaudir d'una botifarrada cuita pel personal de marineria del Club Nàutic Llançà.

 

A continuació s'han congregat a les instal·lacions del bar-restaurant del club a on han estat lliurats els trofeus als guanyadors de la regata.

 

 

CLASSIFICACIONS

 

 

CLASSIFICACIÓ GENERAL

 

Primer: Ramon Figueres (Club Vela Palamós)

Segon: Adrià Canals (Club Nàutic L'Escala)

Tercer: Albert Codinachs (Club Vela Blanes)

 

DSCN7660.JPG (148363 bytes)          DSCN7659.JPG (166735 bytes)          DSCN7656.JPG (125790 bytes)

 

 

 

CLASSIFICACIÓ PER CATEGORIES

 

CATEGORIA A

 

Primera: Anna Bou (Club Nàutic Estartit)

Segon: Sergi Rodiera (Club Vela Blanes)

Tercer: Pere Coderch (Club Vela Fluvià la Gola)

 

DSCN7658.JPG (142766 bytes)          DSCN7655.JPG (138051 bytes)          DSCN7652.JPG (140999 bytes)

 

 

CATEGORIA B

 

Primer: Adrià Canals (Club Nàutic L'Esccala)

Segon: Albert Codinachs (Club Vela Blanes)

Tercera: Clàudia Alsius (Club Nàutic L'Escala)

 

DSCN7659.JPG (166735 bytes)          DSCN7656.JPG (125790 bytes)          DSCN7653.JPG (130698 bytes)

 

 

CATEGORIA C

 

Primer: Ramon Figueres (Club Vela Palamós)

Segon: Marc Sala (Club Nàutic Sant Feliu de Guíxols)

Tercer: Roger Ramos (Club Vela Blanes)

 

DSCN7660.JPG (148363 bytes)          DSCN7657.JPG (143300 bytes)          DSCN7654.JPG (136980 bytes)

 

    CLASSIFICACIÓ GENERAL (en format pdf)    

 

 

Per acabar l'acte s'ha procedit al sorteig entre tots els inscrit d'un reproductor portàtil de MP3, sent el guanyador del sorteig en Víctor Armand Vila.

 

DSCN7661.JPG (119958 bytes)

 

Prement l'hipervincle que figura a continuació podeu accedir a una galeria de fotografies preses durant l'activitat.

 

    GALERIA DE FOTOGRAFIES    

 

 

 

Activitat organitzada per:

 

Federació Catalana de Vela           i           Club Nàutic Llançà

 

                           

 

 

Col·laboren (per ordre alfabètic):

 

Ajuntament de Llançà

Bar-restaurant del Club Nàutic Llançà

Clubs participants (a través dels seus regatistes i entrenadors)

Colla del Ranxo de Llançà

Confraria de Pescadors del Port de Llançà

Ports de la Generalitat - Zona Portuària Nord

Sistemes d'Oficina de Girona, S.A. - CÀNON

 

 

 

    Tornar a novetats i notícies